Σχολείο και οικογένεια οφείλουν να συνεργάζονται για τον κοινό στόχο: την ολόπλευρη ανάπτυξη και πρόοδο των παιδιών. Στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελοκήπων υποστηρίζουμε με κάθε τρόπο αυτήν τη συνεργασία και ενθαρρύνουμε τη συνεχή επικοινωνία και την αμφίδρομη ενημέρωση για κάθε ζήτημα που αφορά τους μαθητές και τις μαθήτριές, σε πλαίσιο αμοιβαίου σεβασμού και εμπιστοσύνης.

Κάθε γονέας-κηδεμόνας έχει τη δυνατότητα να επικοινωνεί με τις εκπαιδευτικούς, τους εκπαιδευτικούς και τη Διευθύντρια του σχολείου μετά από σχετική συνεννόηση. Προκειμένου να διευκολύνουμε αυτήν την επικοινωνία, δημιουργήσαμε ένα σύστημα διαχείρισης ραντεβού μέσω του ιστότοπου μας, που σας επιτρέπει να ορίζετε εύκολα τον ακριβή χρόνο συνάντησης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ/ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ